منوی دسته بندی
حالا بخرید
منوی دسته بندی

کاربرد نانوالیاف پلیمری در فیلتراسیون

فیلتر میکرونی سفارشی

فیلتر میکرونی سفارشی

نانو الیاف عبارت گسترده ای است که عموماً به الیافی با قطر کمتر از 1 میکرون اشاره دارد. در حالی که الیاف شیشه برای مدتی در محدوده زیر میکرون وجود داشته است. و الیاف ذوب شده پلیمری شروع به شکستن سد میکرون می کنند. ، قطرهای زیر نیم میکرون برای فیلتراسیون هوا در کاربردهای تجاری ، صنعتی و دفاعی استفاده شده است.

الیاف نانو افزایش قابل توجهی در بهره وری فیلتراسیون در کاهش نفوذپذیری نسبتاً کوچک (و در بعضی موارد غیر قابل اندازه گیری) ایجاد می کنند. در بسیاری از تست های آزمایشگاهی و محیط های عملیاتی واقعی ، محیط فیلتر نانوالیاف افزایش عمر فیلتر و ظرفیت نگهداری بیشتر آلودگی را نشان می دهد.

فیلتر نانوالیاف موارد جدیدی از عملکرد فیلتراسیون را در چندین کاربرد متنوع با دامنه وسیع از محیط ها و آلاینده ها فعال کرده اند.

قطر فیبرها تقریباً 250 نانومتر است.

الیاف نانو می توانند بدون افزایش چشمگیر افت فشار فیلتر ، کارایی فیلتر را بهبود بخشند. ثابت شده است که آنها عمر فیلترها را در کاربردهای کارتریج برای جمع آوری گرد و غبار افزایش می دهند .

الیاف نانویی در مقایسه با الیاف رایج دارای مزایایی به شرح زیر میباشند :

سطح ویژه بالاتر،

دانسیته کمتر،

تخلخل بالا

تنفس پذیری بهتر

این مزایا منجر به تعریف کاربردهای گسترده ای برای نانوالیاف شده است. از جمله این کاربردها می توان به صنایع باتری، نساجی، پزشکی (بعنوان زخم پوش ها) و فیلتراسیون هوا و مایع اشاره کرد. 

تحقیق:

الیاف الکترو ریسی شده بسته به نوع مواد پلیمری ذاتا می توانند بارهای الکتریکی که در آنها ذخیره شده است را نشان دهند. اما از آنجاییکه ابزار اندازه گیری نمی تواند آن را دقیق اندازه بگیرد.، نشان دادن میزان بار الکتریکی ذخیره شده روی آن یک مشکل اساسی می باشد. بار سطحی electret ها را می توان در کاربرد های مختلفی  از جمله  فیلتراسیون و جداسازی ، سنسور ها ، نیمه هادی ها و کاتالیز استفاده کرد.
تحقیقات Gade شامل ساخت یک faraday bucket  است که می تواند در محاسبه ی میزان بار سطحی نانو الیاف کمک کند.
 faraday bucket هم چنین در محاسبه الکترود های مواد مختلف و تاثیر روش های مختلف ذخیره سازی روی آن ها می توانند مفید باشند.

پس از قطبش، فاز بتا که قطبی ترین فاز می باشد، تقویت شده و به دلیل جهت گیری ملوکولی آن،  بار سطحی افزایش می یابد که می تواند در مراحل مختلف فیلتراسیون مورد استفاده قرار گیرد.ایجاد قطبیت همچنین باعث افزایش تخلخل درلایه ها می گردد.

همچنین بخوانید:

عوارض عدم تعویض فیلتر روغن

فیلتر آب

فیلتر میکرونی سفارشی

Khodabin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.