منوی دسته بندی
حالا بخرید
منوی دسته بندی

اگر فیلتر روغن را عوض نکنید چه اتفاقی می افتد؟

فیلتر روغن سفارشی

اگر فیلتر روغن را عوض نکنید چه اتفاقی می افتد؟

وقتی فیلتر روغن را به موقع تعویض نکنید ، منجر به فرسودگی موتور و گیر افتادن ذرات در فیلتر می شود. هیچ محدودیتی در جریان روغن در موتور وجود ندارد و منجر به کاهش فشار روغن می شود. این شرایط چیزی است که می تواند کیفیت موتور خودرو را کاهش دهد. این ذرات شامل ذرات فلزی است که می تواند قطعات موتور را از بین ببرد و حالت طبیعی را کاهش دهد.
برای بهترین فیلتراسیون روغن موتور ، تعویض منظم فیلتر و روغن ضروری است. معمولاً خواهید دید که تغییر روغن و فیلتر در حدود شش یا هفت هزار کیلومتر انجام می شود. با این حال ، این بستگی به کیفیت فیلتر دارد. اگر فیلتر روغن را به موقع تغییر ندهید ، غیر قابل اصلاح می شود و منجر به رسوب لجن می شود. به بیان دیگر به صورت لخته در می آید ، لجن رنگ خاکستری باعث به دام انداختن گرد و غبار فلز می شود. و عملکرد اویل پمپ را مختل می کند. این پروسه در نهایت به یاتاقان زدن ماشین ختم میشود و هزینه های گزافی را به مالک خودرو تحمیل می نماید.

آیا رنگ روغن ملاک کیفیت آن است؟

متاسفانه در خیلی از موارد افراد با چک کردن رنگ روغن موتور و سیاه نبودن آن روغن را تعویض نکرده و به استفاده از خودرو ادامه میدهند. در حالی که همانطور که روغن سیاه الزاماً کارکرد خود را از دست نداده روغنی که نغییر رنگ نداده نیز الزاماً کارکرد مناسبی ندارد. ملاک زمان تعویض روغن کیلومترکارکرد، نوع استفاده، و نوع روغن و شرایط آب و هوایی و … میباشد.

فیلتر روغن سفارشی

فیلتر روغن سفارشی

فیلتر روغن سفارشی

مجموعه پیل فیلتر انواع فیلتر های سفارشی را با کمترین تیراژ تامین مینماید جهت مشاوره با شماره 09137267298 و 09134060335 تماس حاصل نمایید.

همچنین بخوانید:

کیسه فیلتر صنعتی

فیلتر هیدرولیک چیست؟

Khodabin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.