منوی دسته بندی

انتخاب کیسه فیلتر صنعتی

چگونه کیسه فیلتر صنعتی (filter bags) را انتخاب کنیم؟

بگ فیلتر

1) مشخصات کیسه های فیلتر

مشخصات کیسه های فیلتر (طول L و قطر D) مربوط به سرعت ورودی هوای ورودی به کیسه فیلتر است. وقتی هوای حاوی گرد و غبار وارد هر کیسه فیلتر می شود ، اگر سرعت حجم ورودی V1 خیلی زیاد باشد ، از یک طرف فیلتراسیون ( از بین بردن گرد و غبار ) را تسریع می کند ، از طرف دیگر اصطکاک گرد و غبار باعث فرسایش و پارگی می شود. در نتیجه طول عمر کیسه فیلتر به شدت کاهش می یابد ، بنابراین V1 عمومی نمی تواند خیلی بزرگ باشد.

2) تعیین سطح فیلتر

منطقه فیلتر را می توان با توجه به میزان جریان هوا و سرعت فیلتراسیون مورد نیاز تعیین کرد. طبق فرمول زیر است:

A = (Q + QL) / V … (3)

3) تعداد کیسه فیلتر

تعداد کیسه های فیلتر N کل سطح فیلتراسیون A است که بر سطح یک کیسه واحد Ai (m) تقسیم شده است. برای کیسه های گرد: Ai = D L ، N = A Ai.

4) راندمان حذف گرد و غبار

راندمان حذف گرد و غبار فیلتر کیسه‌‌ای (بگ فیلتر) مربوط به خاصیت کیسه فیلتر ، سرعت فیلتراسیون ، غلظت گرد و غبار گاز و زمان کار مداوم است. این عوامل بهم وابسته و متقابل هستند. بنابراین ، پارامترهای طراحی فیلتر کیسه باید به طور جامع تجزیه و تحلیل و در نظر گرفته شود. البته ، پارامترهای لوازم زدودن گرد و غبار مانند فشار باد و حجم هوا فن با بگ فیلتر نیز تأثیر مستقیم بر اثر حذف گرد و غبار دارند و باید در مراحل طراحی و استفاده با هم در نظر گرفته شوند. با تعمیق تحقیقات نظری و فنی در مورد بک فیلتر ، مانند پارامترهای طراحی ، مکانیزم فیلتراسیون ، عملکرد مواد فیلتر ، ساختار تجهیزات و روش های حذف ذرات، بگ فیلتر نقش اساسی در حفاظت از محیط زیست دارد.

بگ فیلتر

همچنین بخوانید:

تفاوت صافی و فیلتر

بگ فیلتر چیست؟

بگ فیلتر

Khodabin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *